Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 


 ROK SZKOLNY 2016/2017 


 

FOTORELACJA Z DNIA OTWARTEGO


Erasmus + w naszej szkole

Dzień trzeci - 26.04.2017 r.

We środę rano spotkaliśmy się pod kolumna Zygmunta na Warszawskiej Starówce. Przewodnik przedstawił najważniejsze informacje dotyczące odbudowy Starego Miasta i Zamku Królewskiego. Zwiedzanie Zamku rozpoczęliśmy od filmów pokazujących historię tego miejsca oraz zniszczenia z czasów II wojny światowej. Potem oglądaliśmy sale zamkowe. Ich wystrój i historia w nich ukryta wzbudziła zaciekawienie naszych gości.

Drugim punktem programu na środę była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nauczyciele z projektu Erasmus Plus mieli okazję spotkać i porozmawiać z 93-letnim weteranem Powstawia - p. Henrykiem Wasilewskim ps. "Imbryczek", co ogromnie wzbogaciło zwiedzanie. Goście w ogromnym skupieniu słuchali przewodniczki, która z zaangażowaniem przedstawiła nie tylko fakty z 1944 r. ale także przywołała szereg historii zwykłych ludzi żyjących w tym czasie. Na koniec goście mieli możliwość obejrzeć film: ,,Miasto ruin".

Wizyta na pewno zostanie w pamięci.

 

Dzień drugi - 25.04.2017 r.

Drugi dzień wizyty zespołu projektowego Erasmus Plus upłynął pod znakiem zajęć dydaktycznych w szerokim tego słowa znaczeniu. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie LXX Liceum im. A. Kamińskiego. Napis goście poznali zasady organizacji pracy szkoły średniej, mieli możliwość rozmowy z dyrektor szkoły, nauczycielami i uczniami. 

Następnie w Gimnazjum nr 93 odbyły się lekcje prowadzone przez naszych gości - lekcje historii, języka angielskiego, kultury greckiej i artystyczne.

Po lekcjach odbyła się sesja poświęcona narzędziom platformy eTwinning, którą poprowadziła nauczycielka z Anglii.

Po szkoleniu goście udali się do Łazienek Królewskich, gdzie czekali już na nich uczniowie Gimnazjum nr 93, którzy przygotowali dla nich grę terenową jako przykład innowacyjne nauki poza klasą szkolną. Podczas zabawy nauczyciele nie tylko zwiedzili najważniejsze miejsca parku, ale także poznali niektóre elementy historii Polski oraz wykonywali zadania artystyczne i rozwiązywali rebusy. Dzień był pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć.


Dzień pierwszy - 24.04.2017 r.>>

Dzisiaj w naszej szkole rozpoczęła się wizyta nauczycieli z sześciu krajów Europy (Cypr, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Włochy i UK), którzy razem z nauczycielami z Gimnazjum nr 93 realizują projekt pt:,,The place where we live" w ramach programu Erasmus Plus. Nasi goście uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Ursynowa panem Robertem Kempą, podczas której rozmawiano o ustroju dzielnicy, jej organizacji i zarządzaniu. Następnie zwiedzali szkołę, wysłuchali brawurowego koncertu chóru, który pod kierunkiem Iwony Siewkowskiej zaprezentował piosenki we wszystkich językach projektu. Kolejnym punktem programu było przedstawienie naszego teatru językowego pt.,,Kubuś Puchatek i jego niezwykłe przygody" w reżyserii pp. Pauliny Lubienieckiej i Edyty Świercz z choreografią p. Anny Żukowskiej. Po części artystycznej goście uczestniczyli w warsztatach artystycznych poświęconych polskiej sztuce ludowej prowadzonych przez p. Katarzynę Rutkiewicz z asystentami z kl. 3b.

Naszym gościom przez cały dzień towarzyszyli uczniowie Gimnazjum nr 93 realizujący projekt "The place where we live": oprowadzali ich po szkole, odpowiadali na wszystkie pytania i służyli wszelką pomocą.

Wszystko udało się znakomicie :-)

 

 


Uczennica klasy 2b - Klaudia Sosna zajęła 1 m. w Ogólnopolskim Konkursie Żołnierze wyklęci - Bohaterowie niezłomni".

Gratulujemy

Aleksandra Dąbkowska

 Egzaminy gimnazjalne w naszej szkole

 

Relaks w przerwie między egzaminami...


Jak co roku uczniowie klas II realizują projekt pt. ,,ŚNIADANIE MISTRZÓW – przygotowanie zbilansowanego drugiego śniadania dla uczniów klas III w przerwie między egzaminami". Projekt rozpoczyna się w styczniu i trwa ok 4 miesięcy. W tym czasie uczniowie przygotowują prezentację na temat zasad organizacji zbiorowego żywienia oraz tworzą menu śniadanie wraz z kosztorysem i bilansem kalorycznym, dokonują szacunków i obliczeń, przeprowadzają a następnie dokonują analizy preferencji żywieniowych wśród uczniów klas III. Ostatnim etapem jest część praktyczna, czyli przygotowanie śniadania we współpracy z rodzicami uczniów zdających egzamin. Dziś zespół z klasy 2c prezentował swoje umiejętności organizacyjno-kulinarne. Dziewczyny wywiązały się z zadania na medal. Jutro cześć druga i do kuchni wkraczają chłopaki z 2i, a piątek należy do łączonej ekipy 2b, 2g i 2c. 


19 kwietnia obchodzimy 74. rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie. W związku  z tym nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które jest organizatorem akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile". Młodzież rozdawała papierowe żonkile, symbole pamięci o powstańcach. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Ursynowa.

  
Warsztaty językowe w Londynie

Zapraszamy uczniów obecnych klas I i II do wzięcia udziału
w warsztatach językowych w Londynie.

  

TERMIN WYJAZDU: 23-29.09.2017 r. lub 30.09-6.10.2017 r. (w zależności od liczby chętnych; termin może ulec zmianie)

Koszt: 1410 PLN + 115 GBP

Termin wpłat:

1. ZALICZKA 300 zł – do 18 marca 2017 r.

2.  II rata – 555 PLN - do 15 czerwca 2017 r.

3.  III rata – 555 PLN – do 25 sierpnia 2017 r.

 

Wpłaty prosimy wnosić na konto:

AGABA EDU-TUR AGNIESZKA DWORAKOWSKA-BARANIECKA

67 1950 0001 2006 0009 7594 0001

Tytułem:

rata za WE20 + imię i nazwisko dziecka

 

Potwierdzenie przelewu należy dostarczyć do: p. Agnieszki Tymińskiej

 

W dniu wyjazdu uczestnicy muszą mieć:

- WAŻNY (w dniu powrotu) PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY

- 115 funtów brytyjskich.

 

Do 23 czerwca 2017r. należy dostarczyć wypełnione i podpisane zgłoszenie

 (dostępne na stronie szkoły).

Warunki rezygnacji:

a) w przypadku rezygnacji uczestnika z imprezy, jego miejsce może zająć inna osoba - nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami opłat manipulacyjnych;

b) w przypadku rezygnacji uczestnika z imprezy i braku osoby, która zajmie jego miejsce, uczestnik ponosi następujące koszta:

- na 16 do 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki
- 30 % całkowitej ceny imprezy;

- na 7 do 15 dni przed rozpoczęciem wycieczki
- 50 % całkowitej ceny imprezy;

 

- na mniej niż 6 dni przed rozpoczęciem wycieczki oraz w sytuacji, gdy uczestnik nie zgłosi się na zbiórkę, w trakcie wycieczki zostanie zatrzymany przez władze graniczno-celne lub z innych powodów nie będzie mógł kontynuować podróży
- 100 % całkowitej ceny imprezy;

 

 


PROJEKT GIMNAZJUM I CO DALEJ?

Zakończyliśmy edycję dla klas 2a, 2b oraz 2c

W marcu 2017 chętni uczniowie z klas 2a, 2b oraz 2c Gimnazjum 93 wzięli udział w projekcie „Gimnazjum i co dalej?” zorganizowanym przez Fundację ZwrotNa przy współfinansowaniu Biura Edukacji m.st. Warszawy. Celem projektu jest wsparcie uczniów w procesie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

więcej>>


Wyniki w Turnieju Międzyklasowym „AKTYWNA KLASA”

za udział w konkursach organizowanych

przez Samorząd Szkolny w roku szkolnym 2016/2017


 

Aktualności konkursowe - informacje o konkursach i ligi zadaniowe...

 

 

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny zgadzasz się na ich stosowanie.  [więcej]