Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


 ROK SZKOLNY 2016/2017 


 

FOTORELACJA Z DNIA OTWARTEGO

 


ROMANTYCZNOŚĆ

W sobotę 25 marca, podczas dnia otwartego, w naszej szkole odbyła się premiera spektaklu „Romantyczność”, którego scenariusz powstał na podstawie ballady Adama Mickiewicza o tym samym tytule. 
W sztuce ukazana jest historia Karusi, głównej bohaterki, która nie może poradzić sobie ze stratą ukochanego. Początkowo traktowana jest jak wariatka, która wierzy, iż jej luby jest przy niej. Z biegiem czasu przekonuje ludzi do siebie. Zaczynają jej ufać. 
Nigdy nie wolno oceniać po pozorach i zawsze trzeba pamiętać o byciu wyrozumiałym. Ten występ idealnie podkreślił wartości, którymi powinniśmy się kierować w codziennym życiu:    „Miej serce i patrzaj w serce.”

Obsada spektaklu:

Reżyseria: Edyta Świercz i Paulina Lubieniecka 

Inspicjenci: Adrian Wieczorek 3e, Magdalena Kukułka 3f

KARUSIA : Katarzyna Grzegorzewska 3f 

OSOBA 1  - Marta Stępniewska 2d 

OSOBA 2  - Samir Dhaouadi 2d

OSOBA 3 - Jakub Żuber 2h

OSOBA 4  - Karol Kostecki 1b

OSOBA 5 - Laura Czuban  1b 

OSOBA 6 - Przemysław Cichy  2b

OSOBA 7 - Wiktoria Olszewska  2b

STARZEC: Michał Zieliński 3e

 SCENOGRAFIA: Katarzyna Młokosiewicz  2h 

CHARAKTERYZACJA: Nina Burzyńska 1b, Magdalena Kukułka 3f

 

 K. Komorowska, 2c

 


Kochana młodzieży!
Od poniedziałku zaczynamy szczególny czas: CZAS REKOLEKCJI, a więc  CZAS ŁASKI. Każdy z nas zostanie w sposób szczególny obdarowany. Wierzę w to. Na każdego z nas czeka niespodzianka. W rożny sposób Pan Bóg do nas dociera: przez warsztaty, (a ich jest w tym roku bardzo dużo - 22 warsztaty w poniedziałek i 22 warsztaty w środę), koncert, filmy, spowiedź, Eucharystię, dzielenie się chlebem itp…
Wybieramy się w ramach rekolekcji do Multikina. Bóg nie umarł to świadectwo młodego człowieka wobec swoich rówieśników, że jest wierzącym i Bóg jest jego PRZYJACIELEM; Cristiada opowiada o José Sánchez del Río, meksykańskim czternastoletnim męczenniku, którego kanonizował papież Franciszek 17 października, czyli w tym roku szkolnym. Czy znasz tego nowego świętego?;  Zerwany kłos to wotum wdzięczności dla Ojca Świętego Franciszka za spotkanie w Polsce podczas  Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. (Błogosławieni miłosierni -  które tak chętnie zawsze śpiewacie). Film opowiada o polskiej błogosławionej, która może też będzie kanonizowana przez obecnego papieża?
Najwspanialszym podziękowaniem za przygotowanie tego typu  rekolekcji będzie Wasza obecność. Przyjdź, przyjdźcie. Wszyscy warsztatowcy czekają na Ciebie, na Was, przyjdą specjalnie do naszej szkoły. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej.

 s. Iwona Siewkowska rscj


Program tegorocznych rekolekcji 
Śpiewnik rekolekcyjny
Warsztaty poniedziałkowe
Lista warsztatów - środa


  1. UCHWAŁA NR XLI/1058/2017 RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie projektu dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych  i gimnazjów mających siedzibę na obszarze m.st. Warszawy do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe.
  2. Warunki przekształcania gimnazjów w licea trzyletnie licea ogólnokształcące lub czteroletnie technika prowadzone przez m.st. Warszawa - załącznik nr 5 do uchwały nr XLI/1058/2017 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 9 lutego 2017 r.
  3. Plan sieci publicznych gimnazjów i klas dotychczasowych publicznych gimnazjów prowadzonych w szkołach podstawowych,  liceach ogólnokształcących i technikach oraz granice obwodów tych gimnazjów i klas gimnazjów na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.

 

Do końca tygodnia na terenie kraju (i m.in. w naszej szkole) odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń związanych z ECDL. Oto jedna z naszych propozycji.

W związku z Dniami Otwartymi ECDL uczennice klasy 3a napisały program Dnia Otwartego ECDL w naszej szkole i wygrały możliwość odwiedzenia Centrum Technologii ICM. 

 

Wybraliśmy się tam wspólnie wraz z  grupą uczniów poszerzającą swoją wiedzę z zakresu podstaw pracy z komputerem po to, by zdobyć Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.
W ICM - ośrodku badawczym  Uniwersytetu Warszawskiego zajmującym się obliczeniami wielkoskalowymi, modelowaniem oraz analityką danych wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego historii i budowy superkomputerów. Mieliśmy również okazję zwiedzić serwerownię i poznać tajniki przechowywania i zabezpieczania danych. 

Z przyjemnością informuję, że w 24 i 25 marca 2017 r. odbyły się egzaminy ECDL i kolejne osoby zdały poszczególne moduły:
B1 - Podstawy pracy z komputerem zdali:
Mikołaj Łapacz - 3a
Justyna Malik - 3d
Kuba Ornatek - 1e
Mateusz Czeleko - 3a
Patryk Sewastianowicz - 3a
B2 - Podstawy pracy w sieci zdali:
Kuba Ornatek - 1e
Mateusz Czeleko - 3a
Patryk Sewastianowicz - 3a
Kaja Błaszczyk - 3a
B3 - Przetwarzanie tekstów zdali:
Żywia Baczuń - 3a
Kaja Błaszczyk - 3a
Sylwia Bańcyrowska - 3a


Serdecznie gratuluję, Agnieszka Domagała
 


NASZA SZKOŁA

na XXVII MIĘDZYNARODOWYM SALONIE EDUKACYJNYM

Z ofertą CLVIII  Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi można było zapoznać się na targach edukacyjnych organizowanych przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy w dniach 9 - 11 marca 2017 r. na XXVII MIĘDZYNARODOWYM SALONIE EDUKACYJNYM.

Zapraszamy również na Dzień Otwarty, który odbędzie się 25 marca 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w budynku przy ulicy Szolc – Rogozińskiego 2.

Więcej informacji na stronie liceum: 158liceum.edu.pl. 

 

Uczniowie klas trzecich wybrali się na targi wraz z wychowawcami po to,
by zapoznać się z bogatą ofertą warszawskich szkół.


 REFORMA OŚWIATY

List zastępcy Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa.

 MARCOWY NUMER SZKOLNEJ GAZETKI


23.03.2017 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział

w zawodach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży we wspinaczce

organizowanych w Liceum Kossutha na ul. Hirszfelda.

Drużyna naszego gimnazjum zajęła drużynowo 3 miejsce!

Naszą szkołę reprezentowali:

Natalia Ciechan 1i

Zofia Kurzyńska 1 i
Emilia Pióro 1i
Julita Szmajdzińska 1 g
Filip Ferner 2f

Gratulujemy!!!


Noc Filmowa 

 W piątkowy wieczór, 17 marca o godz. 22.00 uczniowie Gimnazjum 93 rozpoczęli nocny maraton filmowy. Ostatniej nocy wrażeń nie brakowało! Samorząd Szkolny zadbał o dostarczenie  nietypowej rozrywki - spędzenia nocy w Gim 93, na którą przybyło 89 uczniów. Prawie wszyscy przynieśli własne śpiwory, karimaty, poduszki. Wykorzystano szkolne materace. Każdy po znalezieniu optymalnej pozycji był gotowy do długiego, nocnego seansu. W repertuarze znalazły się: komedie, horrory i science-fiction. Najwytrwalsi widzowie poszli spać nad ranem. Niewątpliwie noc, która zapadnie przez dłuższy czas w pamięci. Dobra zabawa, humory mimo zmęczenia rano dopisywały, impreza zakończyła się w sobotę o godz. 06.00 rano.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie i mamy nadzieję na powtórkę!
 

 

Samorząd Szkolny
Agnieszka Knieć

SZKOLNY FESTIWAL TALENTÓW

Z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowany został Szkolny Festiwal Talentów. Uczniowie, którzy malują, tańczą lub śpiewają, piszą wiersze lub są dobrymi aktorami, mają ciekawe zainteresowania lub hobby mieli szansę zaprezentować się szerszej publiczności.

Zwycięzcą została uczennica klasy 2c - Alicja Kowalewska.

                                                                      Zapraszamy

zdjęcia: Katarzyna Rutkiewicz i Krzysztof Fijałkowski


KONKURS DLA KLAS TRZECICH

20 marca odbył się konkurs czytelniczy wiedzy z lektur dla wszystkich klas trzecich. Atmosfera była gorąca, a zadań konkursowych dużo, w związku z czym nie zdążyliśmy ogłosić zwycięzców. Po ponownym, dokładnym przeliczeniu punktów (szczególnie za pytanie dotyczące ekranizacji) ogłaszamy następujące wyniki:

 

I miejsce 3b 65 pkt
II miejsce 3a 64,5 pkt
III miejsce 3c 61,5 pkt
3d 59,5 pkt, 3e 55,5 pkt, 3f 54,5 pkt, 3g 46,5 pkt.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zaciętą walkę!

Magdalena Sobczyk

 


Ankieta na temat przedsiębiorczości

 Uprzejmie prosimy o wypełnienie  krótkiej ankiety - głównie zaznaczanie "krzyżykiem" - nt. szeroko rozumianej przedsiębiorczości, tego, jak młodzież ją postrzega, jak chciałaby się jej uczyć itp.

http://mysurveylab.com/gimnazjum/ ) Raport z badania zostanie przekazany Urzędowi Dzielnicy Ursynów, aby pomóc lepiej uczyć elementów przedsiębiorczości na różnych szczeblach edukacji.

Badanie jest realizowane w ramach projektu pt. "Przedsiębiorcza młodzież. Kształtowanie polityki młodzieżowej w obszarze uczenia się przedsiębiorczości opartej na wiedzy i danych" Fundacji Ad Meritum.

 Agnieszka Knieć


Dopalacze, określane narkotykami przyszłości, są ogromnym zagrożeniem, szczególnie dla młodzieży. Tematykę tę porusza się w domu, szkole, ale także w teatrze. Warszawski Teatr Kamienica w artystyczny sposób ukazuje działanie tych substancji. Wizję tę mogli zobaczyć uczniowie klasy 1F naszego Gimnazjum. Tytułowe „Siedem stopni donikąd” to analiza kolejnych etapów działania uzależniającego specyfiku - od zażycia, poprzez euforię, utracenie kontaktu z rzeczywistością, aż, nierzadko, po śmierć.


 Za niespełna miesiąc kolejna, tym razem siedemdziesiąta czwarta rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. Uczniowie klas uczących się w budynku przy ul. Hirszfelda przygotowują się do akcji społeczno - edukacyjnej „Żonkile”. Pierwszym etapem przygotowań było spotkanie z Panią Krystyną Budnicką - świadkiem historii, ofiarą działań hitlerowskich... więcej>>

 

 

 


 

Zaproszenie dla rodziców uczniów naszego gimnazjum

 na warsztaty

Wiem, co jem  - Gdy dziecka nie je mięsa

28 marca 2017 r.

 


KONCERT WALENTYNKOWY

 

13 marca w naszej szkole odbył się koncert walentynkowy

przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum

pod kierunkiem nauczycielki muzyki

- pani Katarzyny Domańskiej.

Fotoreportaż: Bogna, klasa 2a 


Welcome to Lytham St Annes / Witamy w Lytham St Annes 

W niedzielę nasza grupa erasmusowa udała się w podróż do Anglii na ostatnie spotkanie uczniów w ramach projektu "The place where we live". Nasz lot do Liverpoolu trwał 2,5 godziny. Potem jechaliśmy taksówką do Lytham, gdzie czekali na nas rodzice uczniów goszczących naszych uczniów. 

 Przed nami wyjątkowe wyzwania. M.in. musimy zaprezentować wydarzenia historii Polski uczestnikom projektu z innego kraju.

Zapraszamy do  śledzenia blogu naszego projektu.>>


 

Forum Dialogu Szkoła Dialogu - certyfikat przyznany naszej szkole.

Nasza szkoła otrzymała tytuł SZKOŁY DIALOGU 2016


Program "Szkoły Dialogu" ma na celu poszerzenie wiedzy młodzieży na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kroju, poprzez czynne poznawanie dziedzictwo żydowskiego w najbliższym otoczeniu.


 

Podczas zajęć artystycznych uczniowie klas drugich (Bogna i Olga z klasy 2a oraz Krzysiek i Dawid z 2d) w ramach projektu klas drugich - fotoreporter szkolny robili zdjęcia pokazujące codzienne życie szkoły.  


 Konkursy związane z patronką naszej szkoły

- Księżną Izabelą  Czartoryską

W celu popularyzowania sylwetki patronki naszej szkoły zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w następujących konkursach związanych z Izabelą Czartoryską:

 1. Praca poświęcona I. Czartoryskiej - forma dowolna, np. animacja, film, komiks, album fotograficzny z komentarzami, gra komputerowa itp. ( p. Agnieszka Domagała ), termin: 20.marca

2. Wirtualne muzeum poświęcone I. Czartoryskiej, np. prezentacja lub inna forma. ( p. Agnieszka Domagała), termin: 20.marca

3. Konkurs na wiersz o I. Czartoryskiej, np. oda, fraszka lub inny gatunek. (p. Aleksandra Dąbkowska), termin: 8.maja

4. Praca literacka na temat I. Czartoryskiej - forma dowolna, np. esej, kartki z pamiętnika, dziennika, list, opowiadanie itp. (p. Aleksandra Dąbkowska), termin 8.maja

5. Konkurs wiedzy o I. Czartoryskiej( zgłoszenia u p. Magdaleny Sobczyk ), zgłoszenia do końca marca

6. Opracowanie scenariusza lekcji wychowawczej na temat: Patronka naszej szkoły wzorem dla współczesnego nastolatka. (prace do p. Aleksandry Dąbkowskiej ), termin: 3. kwietnia

7. Konkurs plastyczny  Szyjemy flamingi (prace do p. Katarzyny Rutkiewicz), termin: 20.marca

8. Konkurs na gazetkę ścienną na temat I. Czartoryskiej. ( A. Dąbkowska, K. Rutkiewicz), termin: 20.marca

9. Konkurs plastyczny: Mandala antystresowa pt. Ogród I. Czartoryskiej.( p. K. Rutkiewicz), termin: 20. marca

10. Konkurs na najsmaczniejsze ciastko Izabelka (p. A. Dąbkowska), ciasteczka przynosimy do biblioteki 17. Marca

11. Konkurs na plakat w rożnych językach Izabela Czartoryska (p. A. Dąbkowska, termin: 20. marca p. K. Rutkiewicz) 

 Aleksandra Dąbkowska


Zapraszamy uczniów obecnych klas I i II do wzięcia udziału 

W WARSZTATACH JĘZYKOWYCH W LONDYNIE. 

TERMIN WYJAZDU23-29.09.2017 r. lub 30.09 - 6.10.2017 r. (w zależności od liczby chętnych termin może ulec zmianie)

Koszt: 1410 PLN + 115 GBP
ZALICZKA 300 zł – WPŁATY GOTÓWKĄ do 18 marca 2017 r.

w SEKRETARIACIE SZKOŁY (w kopertach podpisanych imieniem i nazwiskiem ucznia).

ZEBRANIE INFORMACYJNE: PONIEDZIAŁEK -  6 MARCA 2017 R. GODZ. 18:00. 

W dniu wyjazdu uczestnicy muszą mieć WAŻNY (co najmniej 6 miesięcy) PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY i 115 funtów brytyjskich oraz kartę EKUZ.

 - Program wyjazdu.

 - Ogólne warunki uczestnictwa.


Dzielnicowy projekt "Co z tą energią?"

Szkoły prowadzone przez m.st. Warszawę mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów edukacyjnych w programie „Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne”.  

W XII edycji tego programu na rok 2017 takie dofinansowanie w  kategorii: Inicjatyw związanych z rozwojem zainteresowań i talentów otrzymał Dzielnicowy Projekt „Co z tą energią?”. Koordynatorkami będą nauczycielki fizyki Magdalena Rozborska, Krystyna Brodzik oraz nauczycielka chemii Anna Kosowska.


Tematy projektów edukacyjnych klas drugich>>Aktualności konkursowe - informacje o konkursach i ligi zadaniowe...Wyniki w Turnieju Międzyklasowym „AKTYWNA KLASA”

za udział w konkursach organizowanych

przez Samorząd Szkolny w roku szkolnym 2016/2017

 

 

 

 

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny zgadzasz się na ich stosowanie.  [więcej]