Akademia Filmowa

Zajęcia Akademii Filmowej prowadzone są przez przeze mnie w tej szkole od kilku lat. Realizuję je  według autorskiego programu, który co rok podlega ewaluacji. Uczestniczyć w nich mogą uczniowie klas drugich w ramach zajęć artystycznych. Lekcje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba uczestników. Podczas zajęć uczniowie zdobywają wiedzę na temat  historii kina i z teorii filmu, by potem stać się świadomymi odbiorcami X muzy. W ramach lekcji powstaje szereg prac ( filmy, etiudy, prezentacje, reportaże, reklamy itp.), które dają uczniom możliwość artystycznej ekspresji tego, czego się nauczyli podczas zajęć. Zapraszam do sukcesywnego zapoznawania się z niektórymi pracami moich uczniów.

Aleksandra Dąbkowska

Przeżycia Billego Elliota - film Klaudii Sosny, klasa 2b

Reklama społeczna - Pomyśl dwa razy zanim napiszesz coś w internecie.

Warszawa - moje miasto.

Filmowa wersja bajki "Słowik i szczygieł" Ignacego Krasickiego.

Współczesna filmowa wersja bajki "Malarze" Ignacego Krasickiego.

Oskar i Róża.

Wisła

Problem otyłości:

1. Iza je w szkole.

2. Iza bardzo lubi...

3. Otyłość a choroby - część 1.

Promocja CLVIII LO

Uczniowie biorący udział w Akademii Filmowej przygotowali pod kierunkiem Aleksandry Dabkowskiej kampanię reklamową powstającego w naszej szkole liceum. Zdjęcia,do których pozowali uczniowie, nawiązywały do znanych filmów takich jak: James Bond, 50 twarzy Greya czy Rejs.

Oto rezultaty działań uczniów:

Najciekawsze filmy uczniów wykonane w ramach projektów z informatyki.

1. Depresja.

2. Zwierzęta na ulicy.

3. Kropla deszczu.

4. WOŚP.