Informacje PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

na prośbę Minister Edukacji Narodowej przekazuję list, który Pani Anna Zalewska przygotowała dla rodziców.

Zgodnie z decyzją rządu nasze gimnazjum od roku 2017 będzie wygaszane.
Uczniowie obecnych klas pierwszych i drugich będą kontynuowali naukę w naszym gimnazjum, w budynku przy ul. Szolc-Rogozińskiego.

Od roku szkolnego 2017/2018  planowane jest przekształcenie naszego gimnazjum w liceum dwujęzyczne z językiem angielskim i językiem hiszpańskim.
W naszej szkole nie będzie rekrutacji do klasy 7 szkoły podstawowej.

Szczegóły przedstawię Państwu po podjęciu stosownych uchwał przez m. st. Warszawę i zaopiniowaniu przez Kuratorium Oświaty.

Ewa Podpora, dyrektor gimnazjum

List pani Minister do rodziców.

1. UCHWAŁA NR XLI/1058/2017 RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie projektu dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych  i gimnazjów mających siedzibę na obszarze m.st. Warszawy do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe.
  2. Warunki przekształcania gimnazjów w licea trzyletnie licea ogólnokształcące lub czteroletnie technika prowadzone przez m.st. Warszawa - załącznik nr 5 do uchwały nr XLI/1058/2017 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 9 lutego 2017 r.
  3. Plan sieci publicznych gimnazjów i klas dotychczasowych publicznych gimnazjów prowadzonych w szkołach podstawowych,  liceach ogólnokształcących i technikach oraz granice obwodów tych gimnazjów i klas gimnazjów na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.