Konkursy - rok szkolny 2016/2017

KONKURSY – rok szkolny 2016 / 2017

ZAPOWIEDZI

Konkursy związane z patronką naszej szkoły

- Księżną Izabelą  Czartoryską

W celu popularyzowania sylwetki patronki naszej szkoły zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w następujących konkursach związanych z Izabelą Czartoryską:

1. Praca poświęcona I. Czartoryskiej - forma dowolna, np. animacja, film, komiks, album fotograficzny z komentarzami, gra komputerowa itp. ( p. Agnieszka Domagała ), termin: 20.marca

2. Wirtualne muzeum poświęcone I. Czartoryskiej, np. prezentacja lub inna forma. ( p. Agnieszka Domagała), termin: 20.marca

3. Konkurs na wiersz o I. Czartoryskiej, np. oda, fraszka lub inny gatunek. (p. Aleksandra Dąbkowska), termin: 8.maja

4. Praca literacka na temat I. Czartoryskiej - forma dowolna, np. esej, kartki z pamiętnika, dziennika, list, opowiadanie itp. (p. Aleksandra Dąbkowska), termin 8.maja

5. Konkurs wiedzy o I. Czartoryskiej( zgłoszenia u p. Magdaleny Sobczyk ), zgłoszenia do końca marca

6. Opracowanie scenariusza lekcji wychowawczej na temat: Patronka naszej szkoły wzorem dla współczesnego nastolatka. (prace do p. Aleksandry Dąbkowskiej ), termin: 3. kwietnia

7. Konkurs plastyczny  Szyjemy flamingi (prace do p. Katarzyny Rutkiewicz), termin: 20.marca

8. Konkurs na gazetkę ścienną na temat I. Czartoryskiej. ( A. Dąbkowska, K. Rutkiewicz), termin: 20.marca

9. Konkurs plastyczny: Mandala antystresowa pt. Ogród I. Czartoryskiej.( p. K. Rutkiewicz), termin: 20. marca

11. Konkurs na plakat w rożnych językach Izabela Czartoryska (p. A. Dąbkowska, termin: 20. marca p. K. Rutkiewicz)

Aleksandra Dąbkowska

Konkurs na logo projektu Co z tą energią?

Programy merytoryczne kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017

Regulamin Ligi Chemicznej - zadania - semestr pierwszy.

Regulamin Ligi Chemicznej - zadania - semestr drugi.

Matematyczna Liga Zadaniowa - Regulamin >>

Regulamin Szkolnej Ligi Fizycznej.

Zadania SLF – semestr I.

Regulamin Szkolnej Ligi Geograficznej

Zadania Szkolnej Ligi Geograficznej - zestaw 1.

WYNIKI KONKURSÓW:

Uczennica klasy 2b - Klaudia Sosna zajęła 1 m. w Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze wyklęci - Bohaterowie niezłomni".

Gratulujemy

Aleksandra Dąbkowska

Konkurs - "Katyń - prawda i pamięć"

W dniu 29 marca o godzinie 11.00 odbyło się wręczenie nagród dla uczniów, którzy brali udział w konkursie "Katyń - prawda i pamięć" organizowanym przez Warszawską "Solidarność" oraz Urzędy Dzielnicy: Ursynów, Wilanów i Mokotów. Trzy uczennice z naszej szkoły zdobyły w tym konkursie wyróżnienia, natomiast jeden z uczniów nagrodę pierwszej kategorii. Wiktoria Dąbrowska (3b), Sylwia Bańcyrowska i Pola Bychawska (3a) oraz Maksymilian Wiśniewski (2g) otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie, Maksymilian Wiśniewski, pojedzie na Polski Cmentarz Wojskowy w Kijowie-Bykowni.

Opiekunem uczniów był p. Przemysław Morawski.

Gratulujemy!

Jakie znasz zawody?

Laureatem szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Jakie znasz zawody? został Igor Szafarowicz z klasy 3b.

Serdecznie gratuluję.

więcej informacji o konkursie>>

Agnieszka Domagała

KONKURS DLA KLAS TRZECICH

20 marca odbył się konkurs czytelniczy wiedzy z lektur dla wszystkich klas trzecich. Atmosfera była gorąca, a zadań konkursowych dużo, w związku z czym nie zdążyliśmy ogłosić zwycięzców. Po ponownym, dokładnym przeliczeniu punktów (szczególnie za pytanie dotyczące ekranizacji) ogłaszamy następujące wyniki:

I miejsce 3b 65 pkt
II miejsce 3a 64,5 pkt
III miejsce 3c 61,5 pkt
3d 59,5 pkt, 3e 55,5 pkt, 3f 54,5 pkt, 3g 46,5 pkt.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zaciętą walkę!

Magdalena Sobczyk

Konkurs dla uczniów klas drugich i trzecich

Laureatami konkursu na kompozycję graficzną z hasłem związanym z bezpieczeństwem w Internecie zostali:

I miejsce: Aleksandra Ekiert i Pola Górczyńska - klasa 3a,
II miejsce - ex aequo: Zuzanna Szewczyk i Paweł Rzęsista - 3f
III miejsce - Maksymilian Wiśniewski - 2g

Serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie w propagowanie idei bezpieczeństwa w sieci.

Agnieszka Domagała

Sukcesy naszych uczniów

Uczennica klasy 3 b - Wiktoria Malinowska - została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego.

Uczeń klasy 3b - Jakub Ozon

został finalistą konkursu kuratoryjnego z historii.

Agnieszka Troper i Jakub Chustecki z klasy 3a

zostali laureatami konkursu kuratoryjnego

z wiedzy o społeczeństwie.

W wyniku powtórnego sprawdzenia prac konkursowych z WOS-u, Jakub Bieniek – uczeń klasy 3a został finalistą konkursu z wos-u.
Gratulujemy!

Nasi uczniowie wzięli udział w XXI edycji konkursu Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Prace wyeksponowane są na korytarzu obok sekretariatu szkoły.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności i dziękujemy za zaangażowanie.